VLetenky

Indická Goa s Flydubai od 333 EUR

Goa
Sugestívne scenérie juhoindickej pláže Palolem Beach (foto: Mikhail Esteves/Flickr/CC BY 2.0)

K ceste (nielen) na západné pobrežie Indie vábi lákavá ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom zo slovenského hlavného mesta Bratislava).

Spiatočné letenky do západoindického štátu Goa sa predávajú za 333 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 15. septembra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do 18. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. cca v čase od konca septembra 2016 do polky marca 2017).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 8. októbra s návratom z indického Goa (GOI) dňa 22. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Goa za 333 EUR (08.10.-22.10.2016)
Bratislava – Goa za 333 EUR (16.12.-30.12.2016)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Goa) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

Goa

Pozoruhodná Goa – rozlohou najmenší indický štát, Vás čaká na relatívne neveľkom území s rozlohou 3700 km², kde žije okolo 1,5 milióna obyvateľov. Rozkladá sa v centrálnej časti Indie, pri jej západných brehoch obmývanými Arabským morom. Od indického veľkomesta Bombaj ho oddeľuje približne 600 km smerom na sever, kým po prekonaní tej istej vzdialenosti na juhovýchod zacítite pohodovú klímu Bangalore (centrum IT priemyslu Indie). Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o bývalú (dlhoročnú) kolóniu Portugalska, natrafíte tu na ojedinelý mix portugalských a indických vplyvov.

Príjemné plážové scenérie

Z indického medzinárodného letiska Dabolim vo Vasco da Gama, najväčšom meste a centre štátu Goa, máte šancu sa vybrať odhaľovať celkom dobre skryté krásy “severných” alebo “južných” pláží. Na výber máte zo 125 km nádherných piesočnatých pláží (vyskúšajte idylickú Palolem Beach na juhu). Goa však upúta aj niekoľkými skvelými národnými parkmi a rezerváciami.

Pútavé národné parky

Za zmienku stojí istotne Anshi N.P. na hranici s Karnatakou, kde žijú tiger bengálsky, čierny panter, slon indický a mnoho iných atraktívnych živočíšnych druhov (na niektoré spomenuté šelmy však narazíte viacmenej náhodne). Susedný indický štát Karnataka svojou krásou rozhodne v ničom ani trochu nezaostáva – v okolí Gokarny natrafíte takisto na prekrásne morské pláže.

0