VLetenky

Indická Goa s Flydubai od 330 EUR

Goa
Raňajšie scenérie juhoindickej pláže Palolem Beach (foto: Christian Haugen/Flickr/CC BY 2.0)

K ceste (nielen) na západné pobrežie Indie láka (aj v období vianočných sviatkov) atraktívna ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom zo slovenského hlavného mesta Bratislava).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do západoindického štátu Goa sa predávajú za 330 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 18. októbra 2016 do 25. marca 2017 a predaj do 24. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet zo slovenskej Bratislavy (BTS) dňa 16. decembra s návratom z indického Goa (GOI) dňa 31. decembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Goa za 330 EUR (16.12.-31.12.2016)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Goa) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

Goa

Pozoruhodná Goa – rozlohou najmenší indický štát, Vás čaká na relatívne neveľkom území s rozlohou 3700 km², kde žije okolo 1,5 milióna obyvateľov. Rozkladá sa v centrálnej časti Indie, pri jej západných brehoch obmývanými Arabským morom. Od indického veľkomesta Bombaj ho oddeľuje približne 600 km smerom na sever, zatiaľ čo po prekonaní tej istej vzdialenosti na juhovýchod zacítite pohodovú klímu Bangalore (centrum IT priemyslu Indie). Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná o bývalú (dlhoročnú) kolóniu Portugalska, narazíte tu na ojedinelý mix portugalských a indických vplyvov.

Príjemeé plážové scenérie

Z indického medzinárodného letiska Dabolim vo Vasco da Gama, najväčšom meste a centre štátu Goa, máte možnosť sa vybrať odhaľovať celkom dobre skryté krásy “severných” alebo “južných” pláží. Na výber máte zo 125 km nádherných piesočnatých pláží (vyskúšajte idylickú Palolem Beach na juhu). Goa však upúta aj niekoľkými skvelými národnými parkmi a rezerváciami.

Pútavé národné parky

Za zmienku stojí istotne Anshi N.P. na hranici s Karnatakou, kde žijú tiger bengálsky, čierny panter, slon indický a mnoho iných lákavých živočíšnych druhov (na niektoré spomenuté šelmy však naďabíte viacmenej náhodne). Susedný indický štát Karnataka svojou krásou rozhodne v ničom ani trochu nezaostáva – v okolí Gokarny natrafíte takisto na prekrásne morské pláže.

0