VLetenky

India s Turkish Airlines od 372 EUR

Lakshadweep
Skvelé Lakadivy (Lakshadweep) v Indickom oceáne (foto: Sankara Subramanian/Flickr/CC BY 2.0)

Popri (už avizovanej) stále dostupnej ponuke leteniek do (severnej) Indie (na zimné obdobie) od leteckej spoločnosti Transaero (na trase z Viedne do Dillí) sa dá k ceste na indický subkontinent (najmä na jeho juh) využiť (počas celého roka) aj tarif najlepšej európskej aerolínie (podľa rebríčka Skytrax) – leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti a z Prahy).

Spiatočné letenky do juhoindického veľkomesta Bombaj (Mumbai) sa predávajú za 372 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Za podobnú sumu (t.j. 374 EUR) možno letieť takisto do južnej Indie aj z pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky určujú odlety od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cenu nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie letenky do Indie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. marca s návratom z indického veľkomesta Bombaj (BOM) dňa 18. marca 2015 (za 372 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 4. marca s návratom z indického Mumbai (BOM) dňa 18. marca 2015 (za 374 EUR).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Bombaj za 372 EUR (04.03.-18.03.2015)
Budapešť – Bombaj za 391 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bombaj za 10907 CZK (rezervácia v ČJ)

Praha – Bombaj za 374 EUR (04.03.-18.03.2015)
Praha – Bombaj za 393 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Bombaj za 10881 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Mumbai) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. istotne Vás nesklamú čarokrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0