VLetenky

India s Transaero od 297 EUR

Tádž Mahál
Grandiózny Tádž Mahál (Taj Mahal) v severnej Indii (foto: Steve Jurvetson/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu na neuveriteľný indický subkontinent s neopakovateľnou atmosférou (v chladnejšom európskom období) vábi letecká spoločnosť Transaero (s odletom z Viedne.

Spiatočné letenky do Dillí sa dajú kúpiť za 297 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. marca s návratom z indického hlavného mesta Dillí (DEL) dňa 22. marca 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dillí za 297 EUR (06.03.-22.03.2015)
Viedeň – Dillí za 300 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Dillí za 316 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Dillí za 8778 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumnú sumu niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste legendárny “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú nádherné Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0