VLetenky

India s Transaero od 294 EUR

Tikse Monastery
Grandiózna Tikse Monastery v indickom štáte Ladakh (foto: Motohiro Sunouchi/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu na neskutočný indický subkontinent so svojou zvláštnou atmosférou aj počas obdobia letných prázdnin zvádza letecká spoločnosť Transaero (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dillí sú v predaji za 294 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne počas letného letového poriadku 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 3. júla s návratom z indického hlavného mesta Dillí (DEL) dňa 19. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dillí za 294 EUR (03.07.-19.07.2015)
Viedeň – Dillí za 8324 CZK (rezervácia v ČJ)

Pozn.: Odporúčame platbu (kreditnou) kartou (s možnosťou chargeback-u)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste svetoznámy “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0