VLetenky

India s Qatar Airways od 389 EUR

Lakadivy
Tropické súostrovie Lakadivy (Lakshadweep) v Indickom oceáne (foto: Thejas/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu na neskutočný indický subkontinent so svojou zvláštnou neopakovateľnou atmosférou láka ponuka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoindického veľkomesta Bombaj (Mumbai) kúpite za 289 GBP (alebo v prepočte cca 389 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú cesty od 18. februára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-13.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. marca s návratom z indického veľkomesta Bombaj (BOM) dňa 23. marca 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Bombaj za 289 GBP (09.03.-23.03.2015)
Budapešť – Bombaj za 124500 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Bombaj za 405 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bombaj za 411 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Bombaj za 416 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Bombaj za 11618 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Mumbai) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumné dukáty niektorou z indických nízonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste svetoznámy “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú nádherné Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0