VLetenky

India s Pegasus Airlines od 276 EUR

Tádž Mahál
Neuveriteľne fotogenický Tádž Mahál (Taj Mahal) v severnej Indii (foto: sciencefreak/Pixabay/CC0)

Na výpravu na neskutočný indický subkontinent s nezabudnuteľnou atmosférou (s možnosťou krátkej návštevy kirgizského Biškeku) sa snaží podnietiť spoločnosť Pegasus Airlines (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do hlavného mesta Indie pod názvom Dillí sa predávajú za 876 TRY (alebo v prepočte cca 276 EUR) s odletom z tureckého veľkomesta Istanbul.

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorého získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v období od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) zaškrtnúť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena znížená o 30%.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas februára a marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z Istanbulu (SAW) dňa 14. februára s návratom z indického hlavného mesta Dillí (DEL) dňa 29. februára 2016.

Rezervácia leteniek:
Istanbul – Dillí za 876 TRY na mobilnej aplikácii (14.02.-29.02.2016 / 1258 TRY pred zľavou)

Letecký prískok do Turecka

Letecké priblíženie do Istanbulu (a naopak) máte šancu zrealizovať s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulské letisko Sabiha Gökçen (SAW).

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná šasť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste legendárny “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Výborný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickm meste Leh (3500 m) i v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi uvideli skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú čarokrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0