VLetenky

India s Pegasus Airlines od 272 EUR

Tádž Mahál
Nesmierne fotogenický Tádž Mahál (Taj Mahal) v severnej Indii (foto: Simon/Pixabay/CC0)

Na výpravu na neuveriteľný indický subkontinent s neopakovateľnou atmosférou (s možnosťou krátkej návštevy kirgizského Biškeku) sa snaží podnietiť spoločnosť Pegasus Airlines (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Dillí sú v predaji za 812 TRY (alebo v prepočte cca 272 EUR) s odletom z tureckého Istanbulu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra 2015 (s predajom do 3. júla).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatná registrácia do programu leteckej spoločnosti s názvom Pegasus Plus, ktorého členovia majú do 03.07.2015 zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v čase od 15. septembra do 15. decembra 2015 v rámci aktuálnej prebiehajúcej akcie “July Fly Fly Away Days” (s výnimkou obdobia blackoutu 17.09.-29.09. a 27.10.-30.10.2015). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) odškrtnúť “checkbox” s horeuvedeným názvom reklamnej kampane (a následne bude základná cena znížená o 30%).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z Istanbulu (SAW) dňa 9. októbra s návratom z indického hlavného mesta Dillí (DEL) dňa 24. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Istanbul – Dillí za 812 TRY (09.10.-24.10.2015 / 1167 TRY pred zľavou)

Letecký prískok do Turecka

Letecké priblíženie do Istanbulu (a naopak) máte príležitosť uskutočniť s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulské letisko Sabiha Gökçen (SAW).

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumnú sumu niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste svetoznámy “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Snáď toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi vzhliadli skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú nádherné Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0