VLetenky

India s LOT Polish Airlines od 397 EUR

Likir Monastery
Likir Monastery (3700 m) v himalájskom Ladakhu (foto: Joe Morris/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K výletu na indický subkontinent sa snaží podnietiť svojou ponukou spoločnosť LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do indického hlavného mesta Dillí sa predávajú za 397 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 01.02.-05.04., 13.04.-27.04. a 08.05.-31.05.2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 18. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od marca do mája 2023.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Indie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. mája s návratom z indického Dillí (DEL) dňa 30. mája 2023.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dillí za 397 EUR (17.05.-30.05.2023)

VIE-DEL
Viedeň, Rakúsko – Dillí, India (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za celokm rozumnú sumu niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu (obyčajne) ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Snáď toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí narazíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú čarokrásne Lakadivy, nachádzajúce sa medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov (stále) čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0