VLetenky

India s KLM od 383 EUR

Udupi
Kaup Beach v juhoindickej Karnatake (foto: Subhashish Panigrahi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu indického subkontinentu láka tarif holandskej aerolínie KLM v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoindického veľkomesta Bangalore (Karnataka) sú v predaji za 383 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 15. decembra 2016 (s výnimkou prázdninového blackoutu v období 23.06.-20.08.2016), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 8. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca augusta do konca septembra 2016.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 6. septembra s návratom z indického Bangalore (BLR) dňa 20. septembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – Bangalore za 383 EUR (06.09.-20.09.2016)

Doprava po Indii

Z najväčších indických miest docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumnú sumu niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste legendárny “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Výborný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Snáď toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže narazíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “ciele” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0