VLetenky

India s Iberiou od 267 EUR

Kerala
Grandiózny Akkulam v juhoindickom štáte Kerala (foto: Kerala Tourism/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Popri skôr avizovanej ponuke British Airways na juh Indie z Viedne máte možnosť vďaka spolupráci s partnerskou spoločnosťou Iberia (z leteckej aliancie Oneworld) využiť aj ďalšie zaujímavé tarify – v tomto prípade s odletom z (juho)európskych leteckých prístavov.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Mumbai sa dajú kúpiť za 267 EUR s odletom z Barcelony a návratom do Lyonu. V cene 302 EUR možno zvoliť aj návrat do Viedne. Za podobnú sumu sa dá letieť i z Madridu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v dobe 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne s odletom v druhej polovici januára 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky do Indie nech bude napr. odlet z Barcelony (BCN) dňa 21. januára s návratom z Mumbai (BOM) do Lyonu (LYS) dňa 3. februára 2016 (od 267 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Barcelony (BCN) dňa 21. januára s návratom z Mumbai (BOM) do Viedne (VIE) dňa 3. februára 2016 (od 302 EUR).

Rezervácia leteniek:
Barcelona – Bombaj – Lyon za 267 EUR (21.01.-03.02.2016)
Barcelona – Bombaj – Lyon za 282 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Bombaj – Lyon za 297 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Bombaj – Lyon za 8029 CZK (rezervácia v ČJ)

Barcelona – Bombaj – Viedeň za 302 EUR (21.01.-03.02.2016)
Barcelona – Bombaj – Viedeň za 314 EUR (rezervácia v NJ)
Barcelona – Bombaj – Viedeň za 323 EUR (rezervácia v SJ)
Barcelona – Bombaj – Viedeň za 8380 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona možno vcelku ekonomicky doputovať z medzinárodného leteckého prístavu v Budapešti, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ryanair obsluhuje linku z Bratislavy na Barcelona-Girona/Costa Brava Airport. Ďalšou variantou bude španielsky Vueling z Viedne, z Prahy, z Budapešti i z Krakova alebo Niki/Air Berlin z Viedne.

Cestovateľom zo severu Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair z Barcelony-Girona z Krakova. Wizz Air lieta taktiež z Katovíc na Barcelona-El Prat (BCN).

Doprava do/z Francúzska

Do Lyonu docestujte so spoločnosťou Easy Jet z Krakova. Alternatívou môžu byť letecké spojenia do pomerne neveľmi vzdialenej švajčiarskej Ženevy – s Easy Jet z Budapešti či z Viedne či prípadne z Prahy so Swiss International Air Lines.

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Mumbai) sa dopravíte v podstate do celého zvyšku krajiny za celkom rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou možnosťou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste legendárny “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej časti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa hrdí prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú čarokrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0