VLetenky

India s Flydubai za 450 EUR

Golden Temple
Golden Temple (Amritsar) v severoindickom štáte Pandžáb (foto: gags9999/Flickr/CC BY 2.0)

Na dobrodružnejšie zameranú cestu cestu (nielen) na neuveriteľný sever indického subkontinentu s nezabudnuteľnou atmosférou láka aj ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do indickej metropoly Dillí kúpite za 450 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Tarifné podmienky stanovujú lety s výnimkou odletov v čase 19.12.-30.12.2015 / návratov v dobe 26.12.-30.12.2015 a 02.01.-06.01.2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu januára a februára 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára s návratom z indického veľkomesta Dillí (DEL) dňa 29. januára 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Dillí za 450 EUR (16.01.-29.01.2016)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať prevažne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) i v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0