VLetenky

India s Flydubai v business class od 460 EUR

Hyderabad
Charminar – symbol Hyderabadu (foto: Chandrasekhargoda/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na indický subkontinent máte šancu doletieť i pohodlným spôsobom zo slovenskej Bratislavy v biznis triede leteckej spoločnosti Flydubai (z oblasti Arabského polostrova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v “business class” do indického veľkomesta Hyderabad kúpite za 460 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. V cene 300 EUR sa dá letieť v „economy class“.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 10. mája do do 20. júna 2017 a predaj do 27. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude bezplatná registrácia do programu aerolinky s názvom „OPEN“, ktorého členovia majú aktuálne výraznú zľavu na vybraných letoch Flydubai.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (podľa zvolenej cestovnej triedy a trasy) v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky v “business class” nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. mája s návratom z Hyderabadu (HYD) dňa 9. júna 2017 (za 460 EUR).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky v “economy class” môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 27. mája s návratom z Hyderabadu (HYD) dňa 9. júna 2017 (za 300 EUR).

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Hyderabad za 460 EUR v biznis triede s “OPEN” (27.05.-09.06.2017)
Bratislava – Hyderabad za 300 EUR v ekonomickej triede s “OPEN” (27.05.-09.06.2017)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (z Hyderabadu) doputujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, obľúbené Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú alternatívou k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú čarokrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0