VLetenky

India s Flydubai od 450 EUR

Andamany
Havelock Island, jeden z Andamanských ostrovov (foto: Jpatokal/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na dobrodružnejšie ladenú cestu cestu (nielen) na neskutočný juh indického subkontinentu s neopakovateľnou atmosférou vábi ponuka leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do juhoindického veľkomesta Bombaj (Mumbai) sú v predaji za 450 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Za rovnakú sumu sa dá letieť aj do hlavného mesta štátu Kerala v južnej Indii pod názvom Trivandrum (Thiruvananthapuram).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete s odletmi do konca septembra / návratmi od začiatku októbra 2015 pri routingu BTS-BOM, resp. s odletmi najmä v priebehu novembra 2015 pri trasovaní BTS-TRV (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 29. septembra s návratom z indického veľkomesta Bombaj (BOM) dňa 14. októbra 2015.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky do Keraly môže byť odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 3. novembra s návratom z juhoindického Trivandrum (TRV) dňa 17. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Bombaj za 450 EUR (29.09.-14.10.2015)
Bratislava – Trivandrum za 450 EUR (03.11.-17.11.2015)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Mumbai) docestujete v podstate do celého zvyšku krajiny za vcelku rozumný peniaz niektorou z indických low costových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou variantou môže byť pohodlná železničná doprava s pomerne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) i v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa hrdí prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Pôvabná juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) očakáva objavenie svojich krás (na nádherné pláže naďabíte i v okolí Gokarny v Karnatake). Majestátne plážové scenérie nájdete i v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú prekrásne Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0