VLetenky

India s British Airways od 382 EUR

Karnataka
Fotogenický Mysore Palace v juhoindickom štáte Karanataka (foto: Ananth BS/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu (nielen) na neuveriteľný juh indického subkontinentu s nezabudnuteľnou atmosférou láka ponuka spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do juhoindického veľkomesta Bombaj (Mumbai) sa predávajú za 382 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe 20.08.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od začiatku septembra 2015 do konca maca 2016 (s výnimkou uvedeného blackoutu počas obdobia “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži z Viedne (VIE) dňa 2. novembra s návratom z indického veľkomesta Bombaj (BOM) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bombaj za 382 EUR (02.11.-16.11.2015)
Viedeň – Bombaj za 409 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Bombaj za 408 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bombaj za 11143 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Indii

Z južnej Indie (nielen z Mumbai) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumné dukáty niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať hlavne na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste svetoznámy “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Excelentný Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) aj v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi spoznali skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú nádherné Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0