VLetenky

India s Austrian Airlines od 492 EUR

Tikse Monastery
Fotogenická Tikse Monastery v indickom štáte Ladakh (foto: Motohiro Sunouchi/Flickr/CC BY 2.0)

Možnosť priamych letov na neuveriteľný indický subkontinent so svojou neopakovateľnou atmosférou (aj na začiatku leta) ponúka letecká spoločnosť Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dillí sú v predaji za 492 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 1. júna do 31. októbra 2015 (s výnimkou blackoutu v období 01.07.-31.08.2015), min.dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Indie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júna s návratom z indického hlavného mesta Dillí (DEL) dňa 28. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dillí za 492 EUR (14.06.-28.06.2015)
Viedeň – Dillí za 508 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Dillí za 13665 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumné dukáty niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná partia Indie

Pokiaľ sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s magickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia populárna lahôdka, obľúbené Váránasí Vás očakáva na brehoch posvätnej rieky Ganga, približne na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu obyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Možno toto všetko nájdete práve v Ladakhu, situovanom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – dramatickom meste Leh (3500 m) i v jeho okolí naďabíte na fascinujúce budhistické kláštory (gompa), strážiace impozantné údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Pulzujúce veľkomestá juhu

Ak by ste radi vzhliadli skôr indický juh a súčasne Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky pohodové Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Pôvabné pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká na odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netradičné cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netypické “destinácie” v scénickom Indickom oceáne. Určite Vás nesklamú nádherné Lakadivy, situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále očakávajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0