VLetenky

India s Air India od 284 EUR

Kerala
Grandiózne Kerala Backwaters (v oblasti Alleppey) v juhoindickej Kerale (foto: Ryan/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku indického subkontinentu máte príležitosť vyraziť pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Air India zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Indie kúpite za 7675 CZK (alebo v prepočte cca 284 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu do Dillí a návratom z Trivandrum (Thiruvananthapuram) opäť na viedenské letisko. V cene 7913 CZK (asi 292 EUR) možno zvoliť návrat do Viedne z Bombaja (Mumbai), resp. za 7946 EUR (okolo 294 EUR) z Ahmedabadu (a za podobnú sumu aj z ďalších indických veľkomiest) – znovu pri prílete do Dillí z Viedne.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky určujú odlety v čase 05.04.-25.06., 26.07.-14.12.2016 a 31.12.2016-31.03.2017, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od začiatku apríla do konca októbra 2016 (s výnimkou uvedeného blackoutu na začiatku letných prázdnin).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) do Dillí (DEL) dňa 7. októbra s návratom z Trivandrum (TRV) do Viedne (VIE) dňa 19. októbra 2016 (za 7675 CZK / 284 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) do Dillí (DEL) dňa 7. októbra s návratom z Mumbai (BOM) do Viedne (VIE) dňa 19. októbra 2016 (za 7913 CZK / 292 EUR).

Iný príklad rezervácie letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) do Dillí (DEL) dňa 7. októbra s návratom z Ahmedabadu (AMD) do Viedne (VIE) dňa 19. októbra 2016 (za 7946 CZK / 294 EUR).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dillí, Trivandrum – Viedeň za 7675 CZK / 284 EUR (07.10.-19.10.2016)
Viedeň – Dillí, Bombaj – Viedeň za 7913 CZK / 292 EUR (07.10.-19.10.2016)
Viedeň – Dillí, Ahmedabad – Viedeň za 7946 CZK / 294 EUR (07.10.-19.10.2016)

Doprava po Indii

Zo severnej Indie (nielen z Dillí) doputujete prakticky do celého zvyšku krajiny za celkom rozumný peniaz niektorou z indických nízkonákladových leteckých spoločností (GoAir, IndiGo, SpiceJet, atď.). Ďalšou alternatívou môže byť pohodlná železničná doprava s relatívne dobrým pokrytím celého územia (odporúča sa však rezervácia v dostatočnom časovom predstihu).

India

Severná časť Indie

Ak sa budete chcieť pohybovať najmä na severe v oblasti hlavného prúdu turistov, skúste preslávený “Zlatý trojuholník” v tvare Dillí – Agra s dramatickým Tádž Mahal (Taj Mahal) – ružový púštny Džajpur (Jaipur) – Dillí. Ďalšia obľúbená lahôdka, populárne Váránasí Vás čaká na brehoch posvätnej rieky Ganga, zhruba na polceste medzi Dillí a Kalkatou v západnom Bengálsku.

Vynikajúci Ladakh – Tibet v Indii?

Hľadáte cenovo dostupnejšiu trekkingovú variantu k Nepálu alebo náhradu zvyčajne ťažšie dostupného čínskeho Tibetu? Azda toto všetko nájdete práve v Ladakhu, položenom v najsevernejšej oblasti Indie. V srdci oblasti – magickom meste Leh (3500 m) i v jeho okolí natrafíte na fantastické budhistické kláštory (gompa), strážiace majestátne údolie ázijského veľtoku Indus na jeho dlhej ceste z Tibetu cez drsnú Karakoram Highway (KKH) až do Arabského mora.

Rušné veľkomestá juhu

Pokiaľ by ste radi spoznali skôr indický juh a zároveň Vás priťahujú veľkomestá, nenechajte si ujsť monumentálny Bombaj či pozoruhodný Chennai (Madras), politické a kultúrne stredisko Tamil Nadu. Klimaticky príjemné Bangalore, administratívne sídlo susednej Karnataky a tretie najľudnatejšie sídlo Indie, sa pýši prívlastkom “indická Silicon Valley” (centrum indického IT priemyslu).

Príťažlivé pláže juhoindických štátov

Príťažlivá juhoindická Kerala s metropolou krkolomného názvu Thiruvananthapuram (v angličtine skrátene Trivandrum) čaká odhalenie svojich krás (na prekrásne pláže natrafíte aj v okolí Gokarny v Karnatake). Impozantné plážové scenérie nájdete aj v najmenšom indickom štáte Goa, ktorá zo spomínaných cieľov leží najbližšie k bombajskej aglomerácii.

Netypické cestovateľské ciele v Indickom oceáne

Na opačnom konci spektra návštevnosti figurujú netradičné “ciele” v scénickom Indickom oceáne. Istotne Vás nesklamú nádherné Lakadivy, položené medzi indickým subkontinentom a Maledivami, ktoré svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Väčší počet cestovateľov stále čakajú fotogenické Andamanské a Nikobarské ostrovy v Bengálskom zálive – v rovnomennom Andamanskom mori medzi Indiou, Mjanmarskom (Barmou) a Thajskom.

0