VLetenky

Iguazu Falls s Lufthansou od 475 EUR

Cataratas del Iguazú
Magické Iguazu Falls – najgigantickejší systém vodopádov modrej planéty (foto: Alicia Nijdam/Flickr)

Cestovateľov považujúcich za cieľ aj cestu samotnú, azda osloví netypická možnosť na spoznanie nielen juhoamerických Iguazu Falls (najväčšieho systému vodopádov na svete), položeného v blízkosti brazílsko-argentínsko-paraguajského trojmedzia – pod taktovkou nemeckej aerolínie Lufthansa v spolupráci s partnerskou spoločnosťou Aerolíneas Argentinas (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do argentínskeho “hraničného” mesta Puerto Iguazú (pri Iguazu Falls) sa predávajú za 475 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety do 31. marca 2015 (s výnimku blackoutu 15.12.2014-04.01.2015), min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 5. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas prvého kvartálu roku 2015 (s odletmi od polovice januára do konca marca 2015).

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 21. januára s návratom z argentínskeho Iguazu Falls (IGR) dňa 4. februára 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Iguazu Falls za 475 EUR (21.01.-04.02.2015)

Iguazu Falls a širšie okolie

Zhruba 20 km juhovýchodne od miesta, kde si “podávajú ruky” hranice Brazílie, Argentíny a Paraguaja, nájdete najmohutnejší “systémov vodopádov” na svete – obrovité Iguaçu Falls. Impozantné “Cataratas do Iguaçu” (alias Cataratas del Iguazú) sa rozkladajú v hraničnom pásme Brazílie a Argentíny. Letisko pri brazílskom Foz do Iguaçu sa nachádza necelých 15 km od vodopádov a letecký prístav pri argentínskom Puerto Iguazú leží okolo 5 km od tejto lokality. Takto vzhliadnete počas krátkeho časového obdobia tri pozoruhodné krajiny juhoamerického svetadielu (v rámci bezvízového styku).

Od Iguazu Falls, resp. z Puerto Ihuazú sa skúste vypraviť do paraguajskej metropoly Asunción a potom na sever. V pásme, kde sa stretávajú hranice Brazílie, Paraguaja a Bolívie, naďabíte na úžasný ekosystém skvelej tropickej oblasti Pantanal (s odhadovanou plochou 140-200 tisíc km²) – zasahujúci z brazílskych štátov Mato Grosso a Matto Grosso do Sul aj do Paraguaja (a Bolívie).

0