VLetenky

Idaho s Delta Air Lines od 337 EUR

Sawtooth National Forest
Bench Lake 3 (2414 m), Sawtooth National Forest (foto: Charles Knowles/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team zvádza na návštevu štátu Idaho na severozápade Spojených štátov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Idaho Falls sú v predaji za 337 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 18.04.-02.05., 31.10.-13.12., 25.12.2018-31.01.2019 a 24.02.-05.04.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla s návratom z amerického Idaho Falls (IDA) dňa 2. mája 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Idaho Falls za 337 EUR (25.04.-02.05.2018)

VIE-IDA
Viedeň, Rakúsko – Idaho Falls, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Idaho

Znamenité Idaho Vás očakáva v severozápadnej časti Spojených štátov. Susedí s americkými štátmi ako Washington a Oregon na západe, Nevada a Utah na juhu, Wyoming a Montana na východe, ako aj s kanadskou provinciou Britská Kolumbia na severe. Miestne administratívne a kultúrne centrum, príjemné 200-tisćové Boise, nájdete v juhozápadnej partii Idaho.

Dramatické hrebene Skalnatých hôr

Prakticky celú oblasť smerom na sever od Boise až po kanadskú hranicu tvoria zalesnené hornaté chránené územia, geograficky súčasť rozľahlého masívu Rocky Mountains, resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou). Z týchto miestnych hôr istotne stoja za zmienku Sawtooth Range (Thomson Peak – 3277 m), Lost River Range (Borah Peak – 3859 m) či na hranici s Wyomingom Teton Range (Grand Teton – 4199 m).

Excelentný Yellowstone National Park

Skvelý Yellowstone National Park – najstarší národný park Spojených štátov amerických, bol založený v roku 1872. I napriek skutočnosti, že Vás čaká prevažne v susednom Wyomingu, svojím územím zasahuje i na východ Idaha. Jeho návštevu odtiaľ sa dá v tomto prípade spojiť i s (už spomenutým) magickým Grand Teton National Park, nachádzajúcim sa južne od Yellowstone N.P.

0