VLetenky

Idaho s Air France od 345 EUR

Sawtooth National Forest
Redfish Canyon (Alpine Lake trail), Sawtooth National Forest (foto: Miguel Vieira/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu štátu Idaho na severozápade Spojených štátov vábi ponuka koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Idaho Falls sa predávajú za 345 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. septembra 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku septembra 2018 do začiatku apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. septembra s návratom z amerického Idaho Falls (IDA) dňa 26. septembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Idaho Falls za 345 EUR (11.09.-26.09.2018)

VIE-IDA
Viedeň, Rakúsko – Idaho Falls, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Idaho

Famózne Idaho Vás čaká v severozápadnej partii Spojených štátov. Susedí s americkými štátmi ako Washington a Oregon na západe, Nevada a Utah na juhu, Wyoming a Montana na východe, ako i s kanadskou provinciou Britská Kolumbia na severe. Miestne administratívne a kultúrne centrum, pohodové 200-tisćové Boise, nájdete v juhozápadnej časti Idaho.

Magické hrebene Skalnatých hôr

V podstate celú oblasť smerom na sever od Boise až po kanadskú hranicu vytvárajú zalesnené hornaté chránené územia, geograficky súčasť rozľahlého masívu Rocky Mountains, resp. pohoria Kordillery/Andy (tiahnúcim sa od Aljašky na juh naprieč celou Severnou a Južnou Amerikou). Z týchto miestnych hôr určite stoja za zmienku Sawtooth Range (Thomson Peak – 3277 m), Lost River Range (Borah Peak – 3859 m) či na hranici s Wyomingom Teton Range (Grand Teton – 4199 m).

Excelentný Yellowstone National Park

Úžasný Yellowstone National Park – najstarší národný park Spojených štátov amerických, bol založený v roku 1872. Aj napriek skutočnosti, že Vás očakáva prevažne v susednom Wyomingu, svojím územím zasahuje aj na východ Idaha. Jeho prehliadku odtiaľ možno v tomto prípade spojiť aj s (už spomenutým) dramatickým Grand Teton National Park, nachádzajúcim sa južne od Yellowstone N.P.

0