VLetenky

Ibiza s Wizz Air za 83 EUR

Cala Conta
Pohodová Cala Comte na západe hlavného ostrova Ibiza (foto: stavros1/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Nielen za zábavou či oddychom pri mori sa máte možnosť vydať počas letných prázdnin na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky subtropický ostrov Ibiza (Baleáry) sú v predaji za 83 EUR / 25480 HUF s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 64 EUR / 19680 HUF.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v júli/auguste 2017 – s väčšou možnosťou výberu termínov pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 22. júla (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. augusta 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 83 EUR bez WDC / 64 EUR s WDC (22.07.-05.08.2017)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný len niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to malo byť miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0