VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 83 EUR

Formentera
Zvolíte si Ibizu alebo i pokojnejší ostrov Formentera? (foto: Sonja Pieper/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen za zábavou či oddychom pri mori sa máte príležitosť vydať (aj počas letných prázdnin) na slnečnú Ibizu s novou (sezónnou) linkou leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa dajú kúpiť za 25980 HUF (alebo v prepočte cca 83 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 20180 HUF (asi 64 EUR). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku augusta do polovice septembra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. augusta (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) dňa 14. augusta 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 25980 HUF bez WDC / 20180 HUF s WDC (06.08.-14.08.2016 / manuálne zadanie)
Budapešť – Ibiza za 89 EUR (rezervácia v SJ / priamy odkaz)
Budapešť – Ibiza za 2406 CZK (rezervácia v ČJ / priamy odkaz)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km na juhovýchod od Valencie, zhruba 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0