VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 82 EUR

Formentera
Pláž “Playa de ses Illetes” na baleárskom ostrove Formentera (foto: Toni Rodrigo/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet (nielen) za zábavou či oddychom pri mori máte šancu podniknúť (aj počas letných prázdnin) na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch kúpite za 25980 HUF (alebo v prepočte cca 82 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 20180 HUF (asi 64 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu júna a júla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 9. júla (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) dňa 17. júla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 25980 HUF bez WDC / 20180 HUF s WDC (09.07.-17.07.2016 / manuálne zadanie)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0