VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 76 EUR

Playa de Las Salinas
Príjemná Playa de Las Salinas na juhu hlavného ostrova Ibiza (foto: Jose A./Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet (nielen) za zábavou či oddychom pri mori sa máte možnosť vydať (na začiatku leta) na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa dajú kúpiť za 23980 HUF (alebo v prepočte cca 76 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 18180 HUF (asi 58 EUR).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 17. júna (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. júna 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 23980 HUF (76 EUR) bez WDC / 18180 HUF s WDC (17.06.-24.06.2017)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km na juhovýchod od Valencie, zhruba 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde mal byť itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0