VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 70 EUR

Baleárske ostrovy
Subtropické súostrovie Ibiza, súčasť Baleárskych ostrovov (foto: Grace Garcia/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za zábavou či oddychom pri mori sa máte možnosť vybrať (aj počas letných prázdnin) na slnečnú Ibizu s novou (sezónnou) linkou leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa dajú kúpiť za 21980 HUF (alebo v prepočte cca 70 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 16180 HUF (asi 52 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve od konca júla do polovice augusta 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 30. júla (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) dňa 14. augusta 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 21980 HUF bez WDC / 16180 HUF s WDC (30.07.-14.08.2016 / manuálne zadanie)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to malo byť miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0