VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 64 EUR

Ibiza
Pláž “Playa de ses Salines” na baleárskom ostrove Ibiza (foto: Sonja Pieper/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet (nielen) za zábavou či oddychom pri mori máte možnosť vyraziť (na začiatku letných prázdnin) na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa predávajú za 19980 HUF (alebo v prepočte cca 64 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 14180 HUF (asi 45 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v prvej polovici júla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. júla (sobota) a návrat z Ibizy (IBZ) dňa 10. júla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 19980 HUF bez WDC / 14180 HUF s WDC (02.07.-10.07.2016 / manuálne zadanie)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km na juhovýchod od Valencie, zhruba 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to malo byť miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0