VLetenky

Ibiza s Wizz Air od 63 EUR

Cala d´Hort
Pláž Cala d´Hort s ostrovčekom Es Vedrà v pozadí (foto: Josep a.k.a xamonich/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet (nielen) za zábavou či oddychom pri mori sa máte možnosť vydať (počas letných prázdnin) na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sú v predaji za 19980 HUF (alebo v prepočte cca 63 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 14180 HUF (asi 45 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne v priebehu augusta 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. augusta a návrat z Ibizy (IBZ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 16. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ibiza za 19980 HUF bez WDC / 14180 HUF s WDC (02.08.-16.08.2016 / manuálne zadanie)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km severovýchodne Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde mal byť itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej popularite sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0