VLetenky

Ibiza s TUI od 120 EUR

Formentera
Vyberiete si Ibizu alebo trochu pokojnejší ostrov Formentera? (foto: David Sim/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za zábavou či oddychom pri mori majú šancu vyraziť na slnečnú Ibizu najmä cestovatelia zo severnejších oblastí Slovenska či Moravy s charterovými letenkami TUI/Enter Air (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza v Baleároch sú k dispozícii za 497 PLN (alebo v prepočte cca 120 EUR) s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) v Pyrzowiciach dňa 4. augusta (sobota) a návratom z Ibizy (IBZ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 11. augusta 2015 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Ibiza za 497 PLN (04.08.-11.08.2015)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km na juhovýchod od Valencie, zhruba 150 km na severovýchodod Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0