VLetenky

Ibiza s Laudamotion od 20 EUR

Formentera
Popri rušnom hlavnom ostrove osloví aj kľudnejšia Formentera (foto: Nacho Pintos/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na slnečnú Ibizu máte šancu podniknúť (v závere hlavnej sezóny) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas októbra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Ibizu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. októbra s návratom zo španielskeho Ibiza Town (IBZ) dňa 21. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 20 EUR (07.10.-21.10.2018)

VIE-IBZ
Viedeň, Rakúsko – Ibiza, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej popularite sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0