VLetenky

Ibiza s Laudamotion od 100 EUR

Platja de Comte
Platja de Comte na západe hlavného ostrova (foto: Ladislaus Hoffner/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Výlet na slnečnú Ibizu máte šancu podniknúť (na začiatku letného obdobia) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza sa dajú kúpiť za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ibizu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. júna s návratom zo španielskeho Ibiza Town (IBZ) dňa 5. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 100 EUR (28.06.-05.07.2018)

VIE-IBZ
Viedeň, Rakúsko – Ibiza, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km na juhovýchod od Valencie, zhruba 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to malo byť miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej ppoularite sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0