VLetenky

Ibiza s Eurowings od 90 EUR

Formentera
Zvolíte si Ibizu alebo aj trochu kľudnejší ostrov Formentera? (foto: Diserbi/Pixabay/CC0)

Cestu (nielen) za zábavou či oddychom možno podniknúť (na začiatku sezóny) na slnečnú Ibizu pri využití priameho (sezónneho) spojenia leteckej spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa dajú kúpiť za 90 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ibizu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 17. mája a návrat z Ibiza Town (IBZ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 90 EUR (17.05.-24.05.2017)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km juhovýchodne od Valencie, približne 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej partie Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde mal byť itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej popularite sa teší i u priaznivcov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0