VLetenky

Ibiza s Eurowings od 80 EUR

Ibza Beach
Príjemné plážové scenérie subtropického súostrovia Ibiza (foto: Matteo Porchera/Pixabay/CC0)

Výlet na slnečnú Ibizu máte príležitosť podniknúť (na začiatku teplejšieho obdobia) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza sa predávajú za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ibizu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. apríla (sobota) s návratom zo španielskeho Ibiza Town (IBZ) dňa 28. apríla 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 80 EUR (21.04.-28.04.2018 / sobota – sobota)

VIE-IBZ
Viedeň, Rakúsko – Ibiza, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0