VLetenky

Ibiza s Eurowings od 100 EUR

Es Vedrà
Pláž Cala d´Hort s tajomným ostrovčekom Es Vedrà v pozadí (foto: Jose A./Flickr/CC BY 2.0)

Výlet (nielen) za zábavou či oddychom pri mori máte možnosť zrealizovať (na začiatku sezóny) na slnečnú Ibizu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza na Baleároch sa dajú kúpiť za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 17. mája a návrat z Ibizy (IBZ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 100 EUR (17.05.-24.05.2017)

Ibiza

Pôvabná Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov pôsobivého Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás určite nesklame v žiadnom ročnom období. Očakáva Vás v dramatickom Stredozemnom mori – približne 150 km juhovýchodne od Valencie, zhruba 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Istotne nevynechajte ani prekrásny ostrov Formentera, položený len niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa určite zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na výbornú pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne skvelý pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento mimoriadne magický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde mal byť itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0