VLetenky

Ibiza s Austrian Airlines od 137 EUR

Ibiza
Vyberiete si Ibizu alebo trošku kľudnejší ostrov Formentera? (foto: David Sim/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet (aj na “predĺžený víkend”) na slnečnú Ibizu (už v mimosezónnom období) možno podniknúť s Austrian Airlines v spolupráci s partnermi z Lufthansa Group (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na španielsky ostrov Ibiza sa dajú kúpiť za 137 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu (resp. za príplatok) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas jesenných mesiacov 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 16. októbra s návratom z Ibizy (IBZ) dňa 19. októbra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 137 EUR (16.10.-19.10.2015)
Viedeň – Ibiza za 139 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Ibiza za 150 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Ibiza za 157 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Ibiza za 4180 CZK (rezervácia v ČJ)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km juhovýchodne od Valencie, približne 150 km severovýchodne od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to malo byť miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší i u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0