VLetenky

Ibiza s Air Berlin od 94 EUR

Ibiza
Zvolíte si “zábavychtivú” Ibizu alebo pokojnejší ostrov Formentera? (foto: jchai/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad všedný tarif leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin z Viedne na slnečnú Ibizu poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj v rámci letných prázdnin.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na španielsky stredomorský ostrov Ibiza sú v predaji za 94 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty (s príručnou batožinou) v období od 1. mája do 31. októbra 2017, min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 9. apríla – do 18:00 (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca septembra 2017 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Ibizu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. augusta (nedeľa) s návratom zo španielskeho Ibiza Town (IBZ) dňa 12. augusta 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ibiza za 94 EUR (06.08.-12.08.2017)
Viedeň – Ibiza za 2590 CZK (rezervácia v ČJ)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch príťažlivých hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km na juhovýchod od Valencie, približne 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov južne od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikajúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvedený sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský hudobník Michael Oldfield si ostrov vybral na obal svojho albumu Voyager.

0