VLetenky

Ibiza s Air Berlin od 149 EUR

Ibiza
“Zábavychtivá” Ibizu alebo trošku kľudnejší ostrov Formentera? (foto: David Sim/Flickr/CC BY 2.0)

Na slnečnú Ibizu (nielen za zábavou, oddychom či poznaním) sa možno vybrať od letného letového poriadku s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin aj zo slovenskej metropoly Bratislava.

Spiatočné letenky na grandiózny španielsky ostrov Ibiza máte príležitosť kúpiť za 149 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v priebehu mája a júna (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 23. júna s návratom zo španielskej Ibizy (IBZ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Ibiza za 149 EUR (23.06.-30.06.2015)
Bratislava – Ibiza za 158 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Ibiza za 4370 CZK (rezervácia v ČJ)

Ibiza

Príťažlivá Ibiza, rozlohou najmenší z troch pôvabných hlavných ostrovov impresívneho Baleárskeho súostrovia (Mallorca, Menorca a Ibiza), Vás istotne nesklame v žiadnom ročnom období. Čaká Vás v magickom Stredozemnom mori – zhruba 150 km juhovýchodne od Valencie, približne 150 km na severovýchod od Alicante a asi 100 km juhozápadným smerom od Mallorcy. Určite neobíďte ani nádherný ostrov Formentera, situovaný iba niekoľko kilometrov na juh od Ibizy.

Pri návšteve hlavného ostrova sa istotne zatúlajte do juhozápadnej časti Ibizy na vynikjaúcu pláž (v rovnomennej prírodnej rezervácii) Cala d’Hort, odkiaľ sa Vám naskytne úžasný pohľad na fotogenický Es Vedrà. Tento výnimočne dramatický skalnatý ostrovček oplýva mnohými povesťami, legendami a rozprávkami. Podľa Homérovho eposu Odysea to bolo miesto, kde bol itacký kráľ Odysseus (v rámci svojho desaťročného návratu z trójskych vojen) zvádzaný sirénami a morskými nymfami. Miestne báje ho označovali za domov obra “Es Gegant des Vedrà” a veľkej obľube sa teší aj u fanúšikov ufológie. Britský muzikant Michael Oldfield si ostrov zvolil na obal svojho albumu Voyager.

0