VLetenky

Hong Kong so Swiss International Air Lines od 307 EUR

Victoria Harbour
Panoráma Hong Kongu z Victoria Peak (foto: Base64/CarolSpears /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu atraktívneho Hong Kongu zvádza zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Swiss international Air Lines zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Hong Kongu kúpite za 2557 HKD (alebo v prepočte cca 307 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety do 31. októbra 2015, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac1 a predaj do 15. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od septembra 2015 do februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. októbra s návratom z čínskeho Hong Kongu (HKG) dňa 21. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hong Kong za 2557 HKD (14.10.-21.10.2015)

Hong Kong (a širšie okolie)

Do pútavého Hong Kongu na rozdiel od “kontinentálnej” Číny neplatí vízová povinnosť. “Visa On Arrival” na 5 dní sa však dajú získať pri prechode do špeciálnej ekonomickej zóny Shenzhen na území “pevninskej” Číny. Z okolitých bezvízových území, resp. krajín istotne stojí za návštevu aj neďaleké Macao s významným portugalským historickým dedičstvom. Za neveľkú sumu možno doletieť low costovými leteckými spoločnosťami z Hong Kongu na Filipíny (Manila, Cebu, atď.).

0