VLetenky

Hong Kong s Turkish Airlines od 445 EUR

Nathan Road
Pulzujúca Nathan Road, poznávacie znamenie rušného Kowloonu (foto: Joop/Flickr/CC BY 2.0)

Ak plánujete v budúcnosti návštevu Hong Kongu, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Hong Kongu sa dajú kúpiť za 445 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 19. januára do 19. februára 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži z Viedne (VIE) dňa 19. januára s návratom z čínskeho Hong Kongu (HKG) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hong Kong za 445 EUR (19.01.-26.01.2015)
Viedeň – Hong Kong za 462 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Hong Kong za 466 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Hong Kong za 12777 CZK (rezervácia v ČJ)

Hong Kong (a širšie okolie)

Do atraktívneho Hong Kongu na rozdiel od “pevninskej” Číny neplatí vízová povinnosť. “Visa On Arrival” na 5 dní však možno získať pri prechode do špeciálnej ekonomickej zóny Shenzhen na území “kontinentálnej” Číny. Z okolitých bezvízových území, resp. krajín určite stojí za návštevu aj neďaleké Macao s významným portugalským historickým dedičstvom. Za neveľkú sumu sa dá doletieť nízkonákladovými leteckými spoločnosťami z Hong Kongu na Filipíny (Manila, Cebu, atď.).

0