VLetenky

Hong Kong s Turkish Airlines od 379 EUR

Victoria Harbour
Sugestívny neskorý večerný pohľad na Victoria Harbour (foto: Pasu Au Yeung/Flickr/CC BY 2.0)

Ak plánujete v budúcnosti návštevu Hong Kongu, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Hong Kongu sa predávajú za 270 GBP (alebo v prepočte cca 379 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. októbra 2015 do 15. marca 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas prvého kvartálu roku 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. februára s návratom z čínskeho Hong Kongu (HKG) dňa 14. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Hong Kong za 270 GBP (04.02.-14.02.2016)
Budapešť – Hong Kong za 405 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Hong Kong za 409 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Hong Kong za 11069 CZK (rezervácia v ČJ)

Hong Kong (a širšie okolie)

Do atraktívneho Hong Kongu na rozdiel od “pevninskej” Číny neplatí vízová povinnosť. “Visa On Arrival” na 5 dní však možno získať pri prechode do špeciálnej ekonomickej zóny Shenzhen na území “kontinentálnej” Číny. Z okolitých bezvízových území, resp. krajín určite stojí za návštevu i neďaleké Macao s dôležitými portugalským historickým dedičstvom. Za rozumný peniaz sa dá doletieť nízkonákladovými leteckými spoločnosťami z Hong Kongu na Filipíny (Manila, Cebu, atď.).

0