VLetenky

Hong Kong s Turkish Airlines od 312 EUR

Victoria Peak
Sugestívna panoráma Hong Kongu pri pohľade z Victoria Peak (foto: May Wong/Flickr/CC BY 2.0)

Ak plánujete v budúcnosti návštevu Hong Kongu, mohol by Vám padnúť vhod tarif najlepšej európskej aerolínie, leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Hong Kongu kúpite za 225 GBP (alebo v prepočte cca 312 EUR) s odletom z Dublinu a návratom do Londýna. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 3. marca do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas budúceho zimného letového poriadku (t.j. s odletmi v priebehu novembra 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 12. novembra s návratom z čínskeho Hong Kongu (HKG) do Londýna (LON) dňa 24. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Dublin – Hong Kong – Londýn za 225 GBP (12.11.-24.11.2015)
Dublin – Hong Kong – Londýn za 334 EUR (rezervácia v NJ)
Dublin – Hong Kong – Londýn za 339 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Hong Kong – Londýn za 10573 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna sa dá profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky opäť (za trošku vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Hong Kong (a širšie okolie)

Do atraktívneho Hong Kongu na rozdiel od “pevninskej” Číny neplatí vízová povinnosť. “Visa On Arrival” na 5 dní však možno získať pri prechode do špeciálnej ekonomickej zóny Shenzhen na území “pevninskej” Číny. Z okolitých bezvízových území, resp. krajín určite stojí za návštevu aj neďaleké Macao s významným portugalským historickým dedičstvom. Za neveľký peniaz sa dá doletieť nízkonákladovými leteckými spoločnosťami z Hong Kongu na Filipíny (Manila, Cebu, atď.).

0