VLetenky

Honduraský Roatán s Delta Air Lines od 465 EUR

Roatán
Karibik v podobe West Bay v súostroví Roatán (foto: Arielle.smith/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Grandiózny karibský ostrov Roatán (i obdivuhodné mayské pamiatky či pláže Pacifiku) máte príležitosť navštíviť v stredoamerickom Hondurase so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo stovežatej Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na honduraské súostrovie Roatán sa predávajú za 465 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 12.03.-30.06.2017 a 16.08.2017-12.02.2018, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 22. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 6. októbra a návrat z honduraského ostrova Roatán (RTB) dňa 21. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Roatán za 465 EUR (06.10.-21.10.2017)

Honduras

Dramatický Honduras Vás očakáva v geniálnej Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 112 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu zdieľa s Nikaraguou, zatiaľ čo sever krajiny obmývajú vody fascinujúceho Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete zhruba 100 km pobrežia fantastického Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Nádherné karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže taktiež pochváliť prekrásnymi tropickými ostrovmi v príťažlivom Karibskom mori, ktoré sa radia k populárnym cestovateľským cieľom. Skúste znamenité Islas de la Bahía so skvelými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od dôležitého prístavného mesta La Ceiba v severnej časti Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani kúzelné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Pulzujúca Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje prevažne hornatým reliéfom (s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí). Neskutočne impresívne hlavné mesto – viac ako miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej časti krajiny, vyšeo 100 km od brehov impozantného Tichého oceánu (resp. od majestátneho pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Magické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších špecialít honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a pomerne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v r. 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta (“must-see” pre leteckých entuziastov).

Vynikajúce mayské pamiatky a excelentný národný park Celaque

V Hondurase naďabíte na relatívne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán možno priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť pôvabný neveľmi vzdialený národný park Celaque (blízko mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, šarmantným Cerro las Minas (2870 m).

0