VLetenky

Honduraský Roatán s American Airlines od 537 EUR

Roatán
Idylické West Bay na juhu karibského súostrovia Roatán (foto: Hector Abouid/Flickr/CC BY 2.0)

Grandiózny karibský ostrov Roatán (i obdivuhodné mayské pamiatky či pláže Pacifiku) máte šancu navštíviť v stredoamerickom Hondurase so spoločnosťou American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky na ostrov Roatán sa dajú kúpiť za 537 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Za podobnú sumu doletíte aj do honduraských miest San Pedro Sula a Tegucigalpa.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 30 dní a predaj do 17. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v jesennom období 2015 (a za príplatok aj s odletmi v čase od apríla do júna 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 30. októbra a návrat z honduraského ostrovu Roatán (RTB) dňa 7. (14.) novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Roatán za 537 EUR (30.10.-07.11.2015 / rezervácia v AJ)
Viedeň – Roatán za 546 EUR (30.10.-07.11.2015 / rezervácia v NJ)
Viedeň – Roatán za 563 EUR (30.10.-14.11.2015 / rezervácia v SJ)
Viedeň – Roatán za 15365 CZK (30.10.-14.11.2015 / rezervácia v ČJ)

Honduras

Magický Honduras Vás čaká vo fenomenálnej Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 112 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu si delí s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fantastického Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete približne 100 km pobrežia fascinujúceho Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Čarokrásne karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže takisto popýšiť nádhernými tropickými ostrovmi v pôvabnom Karibskom mori, ktoré sa zaraďujú k obľúbeným cestovateľským cieľom. Skúste famózne Islas de la Bahía s úžasnými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od významného prístavného mesta La Ceiba v severnej partii Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani čarovné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Rušná Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje prevažne hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Nesmierne pôsobivé hlavné mesto – vyše miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej partii krajiny, viac ako 100 km od brehov majestátneho Tichého oceánu (resp. od impozantného pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Dramatické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších pozoruhodností honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a relatívne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v r. 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta (must-see pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a vynikajúci národný park Celaque

V Hondurase narazíte na pomerne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán sa dá priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť príťažlivý neveľmi vzdialený národný park Celaque (v blízkosti mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, impozantným Cerro las Minas (2870 m).

0