VLetenky

Honduraský ostrov Roatán s United Airlines za 541 EUR

Isla Roatán
Karibik vo forme tropického súostrovia Roatán (foto: Los viajes del Cangrejo/Flickr/CC BY 2.0)

Karibský ostrov Roatán máte príležitosť navštíviť v stredoamerickom Hondurase s leteckou spoločnosťou United Airlines (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na honduraské súostrovie Roatán kúpite za 541 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 8. marca 2022 do 7. februára 2023, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od apríla 2022 do januára 2023.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. mája a návrat z honduraského Roatánu (RTB) dňa 15. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Roatán za 541 EUR (01.05.-15.05.2022)

VIE-RTB
Viedeň, Rakúsko – Roatán, Honduras (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Honduras

Magický Honduras Vás čaká v geniálnej Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 112 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu zdieľa s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fascinujúceho Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete približne 100 km pobrežia fantastického Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Čarokrásne karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže takisto popýšiť prekrásnymi tropickými ostrovmi v príťažlivom Karibskom mori, ktoré sa radia k populárnym cestovateľským cieľom. Skúste znamenité Islas de la Bahía so skvelými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od dôležitého prístavného mesta La Ceiba v severnej časti Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani kúzelné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Pulzujúca Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje prevažne hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Neskutočne impresívne hlavné mesto – viac ako miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej partii krajiny, cez 100 km od brehov impozantného Tichého oceánu (resp. od majestátneho pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Dramatické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších špecialít honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na „runway“ 2), okolitého horského terénu a pomerne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení roku 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta („must-see“ pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a vynikajúci národný park Celaque

V Hondurase naďabíte na relatívne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán možno priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto mezoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť pôvabný (neveľmi vzdialený) národný park Celaque (v blízkosti mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, grandióznym Cerro las Minas (2870 m).

0