VLetenky

Honduraský ostrov Roatán s United Airlines od 517 EUR

Carambola Mountain
Karibik vo forme Carambola Mountain v súostroví Roatán (foto: Katrina/Flickr/CC BY 2.0)

Karibský ostrov Roatán máte možnosť navštíviť v stredoamerickom Hondurase s leteckou spoločnosťou United Airlines (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na honduraské súostrovie Roatán sa predávajú za 517 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 23. júla 2021 do 22. júna 2022, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2021 do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. januára a návrat z honduraského Roatánu (RTB) dňa 5. februára 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Roatán za 517 EUR (22.01.2022-05.02.2022)
Viedeň – Roatán za 520 EUR (28.12.2021-11.01.2022)

VIE-RTB
Viedeň, Rakúsko – Roatán, Honduras (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Honduras

Dramatický Honduras Vás očakáva vo fenomenálnej Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 112 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu si delí s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fantastického Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete zhruba 100 km pobrežia fascinujúceho Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Čarokrásne karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže takisto popýšiť nádhernými tropickými ostrovmi v pôvabnom Karibskom mori, ktoré sa zaraďujú k obľúbeným cestovateľským cieľom. Skúste famózne Islas de la Bahía s úžasnými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od významného prístavného mesta La Ceiba v severnej partii Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani čarovné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Rušná Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje viacmenej hornatým reliéfom okrem (pobrežných) pacifických a karibských oblastí. Nesmierne pôsobivé hlavné mesto – vyše miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej časti krajiny, cez 100 km od brehov majestátneho Tichého oceánu (resp. od impozantného pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Magické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších pozoruhodností honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na “runway” 2), okolitého horského terénu a relatívne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení roku 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta (“must-see” pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a vynikajúce národný park Celaque

V Hondurase narazíte na pomerne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán sa dá priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť príťažlivý (neveľmi vzdialený) národný park Celaque (blízko mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, grandióznym Cerro las Minas (2870 m).

0

Add a Comment