VLetenky

Honduras s KLM od 487 EUR

Utila
Honduraské Islas de la Bahía v podobe karibského ostrova Utila (foto: René Mayorga/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky, súostrovia Karibiku i pláže Pacifiku si máte šancu pozrieť v latinskoamerickom Hondurase so spoločnosťou KLM v spolupráci s partnermi z aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do honduraského veľkomesta San Pedro Sula kúpite za 487 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do Tegucigalpa doletíte za 501 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 02.03.-23.06. a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Hondurasu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla a návrat zo San Pedro Sula (SAP) dňa 15. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Pedro Sula za 487 EUR (30.04.-15.05.2021)
Viedeň – Tegucigalpa za 501 EUR (29.04.-14.05.2021)

VIE-SAP
Viedeň, Rakúsko – San Pedro Sula, Honduras (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Honduras

Magický Honduras Vás čaká vo fenomenánej Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 112 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu si delí s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fantastického Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete približne 100 km pobrežia fascinujúceho Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Prekrásne karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže takisto popýšiť nádhernými tropickými ostrovmi v príťažlivom Karibskom mori, ktoré sa zaraďujú k obľúbeným cestovateľským cieľom. Skúste famózne Islas de la Bahía s úžasnými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od významného prístavného mesta La Ceiba v severnej partii Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani čarovné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Rušná Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje viacmenej hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Nesmierne pôsobivé hlavné mesto – vyše miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej partii krajiny, viac ako 100 km od brehov majestátneho Tichého oceánu (resp. od impozantného pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Dramatické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších pozoruhodností honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a relatívne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v roku 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta (“must-see” pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a vynikajúci národný park Celaque

V Hondurase naďabíte na pomerne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán možno priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť príťažlivý neveľmi vzdialený národný park Celaque (blízko mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, impozantným Cerro las Minas (2870 m).

0