VLetenky

Honduras s KLM od 484 EUR

Utila
Honduraské Islas de la Bahía vo forme karibského ostrova Utila (foto: René Mayorga/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Mayské pamiatky, súostrovia Karibiku i pláže Pacifiku máte príležitosť navštíviť v stredoamerickom Hondurase so spoločnosťou KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do honduraského veľkomesta San Pedro Sula kúpite za 484 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do Tegucigalpa doletíte za 487 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 29.08.-16.12.2021 a 10.01.-31.05.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) do novembra 2021 do mája 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Hondurasu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. mája a návrat zo San Pedro Sula (SAP) dňa 19. mája 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Pedro Sula za 484 EUR (05.05.-19.05.2022)
Viedeň – Tegucigalpa za 487 EUR (05.05.-19.05.2022)

VIE-SAP
Viedeň, Rakúsko – San Pedro Sula, Honduras (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Honduras

Dramatický Honduras Vás očakáva v geniálnej Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 112 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu zdieľa s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fascinujúceho Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete zhruba 100 km pobrežia fantastického Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Nádherné karibské ostrovy

Latinskoamerický Honduras sa môže taktiež pochváliť prekrásnymi tropickými ostrovmi v pôvabnom Karibskom mori, ktoré sa radia k populárnym cestovateľským cieľom. Skúste znamenité Islas de la Bahía so skvelými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od dôležitého prístavného mesta La Ceiba v severnej časti Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani kúzelné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Pulzujúca Tegucigalpa

Stredoamerický Honduras sa vyznačuje viacmenej hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Neskutočne impresívne hlavné mesto – viac ako miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej časti krajiny, vyše 100 km od brehov impozantného Tichého oceánu (resp. od majestátneho pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Magické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších špecialít honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a pomerne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v roku 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta („must-see“ pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a výborný národný park Celaque

V Hondurase natrafíte na relatívne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Vynikajúci Copán neďaleko Santa Rita de Copán sa dá priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť pôvabný (neveľmi vzdialený) národný park Celaque (v blízkosti mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, fotogenickým Cerro las Minas (2870 m).

0