VLetenky

Honduras s Delta Air Lines od 511 EUR

Roatán
Idylická Palmetto Bay na karibskom súostroví Roatán (foto: Anna Moskowitz/Pixabay/CC0)

Obdivuhodný karibský ostrov Roatán i grandiózne mayské pamiatky či pláže Pacifiku máte možnosť navštíviť v stredoamerickom Hondurase so spoločnosťou Delta Air Lines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie SkyTeam (s odletom z rakúskej Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do honduraského veľkomesta San Pedro Sula kúpite za 511 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 27.09.-15.12.2016 a 06.01.-06.04.2017, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 17. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu prvého kvartálu roku 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Hondurasu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 29. januára a návrat zo San Pedro Sula (SAP) dňa 12. februára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Pedro Sula za 511 EUR (29.01.-12.02.2017)
Viedeň – San Pedro Sula za 513 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Honduras

Dramatický Honduras Vás očakáva v geniálnej Strednej Amerike na území s rozlohou viac ako 112 tisíc km² (zhruba dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu zdieľa s Nikaraguou, zatiaľ čo sever krajiny obmývajú vody fascinujúceho Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete zhruba 100 km pobrežia fantastického Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Nádherné karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže taktiež pochváliť prekrásnymi tropickými ostrovmi v príťažlivom Karibskom mori, ktoré sa radia k populárnym cestovateľským cieľom. Skúste znamenité Islas de la Bahía so skvelými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od dôležitého prístavného mesta La Ceiba v severnej časti Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani kúzelné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Pulzujúca Tegucigalpa

Latinskoamerický Honduras sa vyznačuje viacmenej hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Neskutočne impresívne hlavné mesto – viac ako miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej časti krajiny, vyše 100 km od brehov impozantného Tichého oceánu (resp. od majestátneho pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Magické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších špecialít honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a pomerne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v r. 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta (“must-see” pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a výborný národný park Celaque

V Hondurase natrafíte na relatívne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky sa dajú nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Vynikajúci Copán neďaleko Santa Rita de Copán sa dá priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto stredoamerická krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť pôvabný neveľmi vzdialený národný park Celaque (v blízkosti mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, majestátnym Cerro las Minas (2870 m).

0