VLetenky

Honduras s Air France od 455 EUR

Cayos Cochinos
Karibik v podobe tropického súostrovia Cayos Cochinos (foto: Renata Avila/Flickr/CC BY 2.0)

Mayské pamiatky, súostrovia Karibiku aj pláže Pacifiku si možno pozrieť v latinskoamerickom Hondurase s Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do honduraského veľkomesta San Pedro Sula sú v predaji za 455 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 19.03.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od mája do októbra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Hondurasu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. októbra a návrat zo San Pedro Sula (SAP) dňa 19. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San Pedro Sula za 455 EUR (05.10.-19.10.2022)

VIE-SAP
Viedeň, Rakúsko – San Pedro Sula, Honduras (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Honduras

Magický Honduras Vás čaká vo fenomenálnej Strednej Amerike na území s rozlohou vyše 112 tisíc km² (približne dvojnásobná plocha Slovenska), na ktorom žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Na západe hraničí s Guatemalou, na juhu susedí so Salvadorom, východnú hranicu si delí s Nikaraguou, kým sever krajiny obmývajú vody fantastického Karibiku a na opačnom konci Hondurasu nájdete približne 100 km pobrežia fascinujúceho Pacifiku (záliv Golfo de Fonseca).

Prekrásne karibské ostrovy

Stredoamerický Honduras sa môže takisto popýšiť nádhernými tropickými ostrovmi v príťažlivom Karibskom mori, ktoré sa zaraďujú k obľúbeným cestovateľským cieľom. Skúste famózne Islas de la Bahía s úžasnými ostrovmi Roatán či Guanaja, vzdialené okolo 50 km od materskej honduraskej pevniny (resp. od významného prístavného mesta La Ceiba v severnej partii Hondurasu). Rozhodne nesklamú ani čarovné Cayos Cochinos, nachádzajúce sa na dohľad z pevninského La Ceiba.

Rušná Tegucigalpa

Mezoamerický Honduras sa vyznačuje viacmenej hornatým reliéfom s výnimkou pobrežných pacifických a karibských oblastí. Nesmierne pôsobivé hlavné mesto – vyše miliónová Tegucigalpa, leží (v nadmorskej výške cca 990 m) v južnej partii krajiny, viac ako 100 km od brehov majestátneho Tichého oceánu (resp. od impozantného pacifického zálivu Golfo de Fonseca).

Dramatické Toncontín Internationall Airport

K jedným z najväčších pozoruhodností honduraskej metropoly Tegucigalpa patrí letecký prístav “Toncontín Intl Airport” (TGU) – v dôsledku kombinácie náročných približovacích manévrov (na runway 2), okolitého horského terénu a relatívne krátkej vzletovej a pristávacej dráhy (2021 m po čiastočnom predĺžení v roku 2009) jedno z najnebezpečnejších letísk sveta („must-see“ pre leteckých entuziastov).

Excelentné mayské pamiatky a vynikajúci národný park Celaque

V Hondurase narazíte na pomerne veľa artefaktov z obdobia mayskej civilizácie, ktorej pozostatky možno nájsť od centrálneho Mexika cez Guatemalu až po Belize, Honduras a Salvador. Výborný Copán neďaleko Santa Rita de Copán sa dá priradiť k tomu najlepšiemu, čo táto krajina dokáže ponúknuť. Nenechajte si ujsť príťažlivý (neveľmi vzdialený) národný park Celaque (blízko mestečka Gracias) s najvyššou horou Hondurasu, fotogenickým Cerro las Minas (2870 m).

0