VLetenky

Holandsko s Wizz Air za 19 EUR

Keukenhof
Keukenhof (Park), najväčšie európske kvetinové záhrady (foto: Robert Lyle Bolton/Flickr/CC BY 2.0)

Nesmierne príjemnú krajinu tulipánov a pôsobivých veterných mlynov máte šancu navštíviť aj vďaka ponuke leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z poľských Katovíc).

Spiatočné letenky do holandského mesta Maastricht sa predávajú za 78 PLN (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu. Uvedená cena platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia v tomto prípade tú istú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým s odletmi v priebehu marca 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Holandska nech bude napr. odlet z Katovíc (KTW) dňa 17. marca s návratom z holandského Maastrichtu (MST) dňa 21. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Maastricht za 78 PLN (17.03.-21.03.2015)

Maastricht a širšie okolie

I keď Holandsko zaberá územie s o čosi menšou rozlohou ako Slovensko (viac ako 41 tisíc km2²), žije v ňom skoro 17 miliónov obyvateľov (vyše ako 3-násobný počet). Pohodový Maastricht – impresívne administratívne a kultúrne centrum holandskej provincie Limburg, Vás očakáva v najjužnejšej časti krajiny na brehoch pôvabnej rieky Maas (na polceste medzi Bruselom a Kolínom), menej ako 200 km južne od famóznej holandskej metropoly Amsterdam.

Výlet do holandského hlavného mesta alebo do Belgicka či do Nemecka

Samotný Maastricht možno vzhľadom na svoju geografickú polohu využiť i ako dobrý východiskový bod k prehliadke neskutočne malebného holandského vidieku (alebo eventuálne i pulzujúcej metropoly Amsterdam) či nemenej príťažlivých okolitých regiónov v susednom Belgicku a v Nemecku (so vzdialenosťou asi 5 km od belgickej hranice, resp. okolo 30 km do nemeckého Aachenu).

0