VLetenky

Holandsko s Wizz Air od 18 EUR

Maastricht
Maastricht na brehoch rieky Maas v provincii Limburg (foto: Bert Kaufmann/Flickr/CC BY 2.0)

Príjemnú krajinu tulipánov a pôsobivých veterných mlynov máte šancu navštíviť (v chladnejšom období) vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z poľských Katovíc).

Spiatočné letenky do juhoholandského mesta Maastricht sa dajú kúpiť za 78 PLN (alebo v prepočte cca 18 EUR) s odletom zo spomínaného katovického leteckého prístavu. Uvedená cena platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia v tomto prípade tú istú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu prvého kvartálu toku 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Holandska nech bude napr. odlet z Katovíc (KTW) dňa 17. januára (sobota) s návratom z Maastrichtu (MST) dňa 20. januára 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Katovice – Maastricht za 78 PLN (17.01.-20.01.2015)

Maastricht a širšie okolie

I keď Holandsko zaberá územie s o čosi menšou rozlohou ako Slovensko (viac ako 41 tisíc km2²), žije v ňom skoro 17 miliónov obyvateľov (vyše 3-násobný počet). Príjemný Maastricht – impresívne administratívne a kultúrne centrum holandskej provincie Limburg, Vás očakáva v najjužnejšej časti krajiny na brehoch pôvabnej rieky Maas (na polceste medzi Bruselom a Kolínom), menej ako 200 km na juh od famóznej holandskej metropoly Amsterdam.

Výlet do holandského hlavného mesta alebo do Belgicka či do Nemecka

Samotný Maastricht možno vzhľadom na svoju geografickú polohu využiť aj ako dobrý východiskový bod na prehliadku neskutočne malebného holandského vidieku (alebo eventuálne aj pulzujúcej metropoly Amsterdam) či nemenej príťažlivých okolitých regiónov v susednom Belgicku a v Nemecku (so vzdialenosťou asi 5 km od belgickej hranice, resp. okolo 30 km do nemeckého Aachenu).

0